VESELÝ SLABIKÁŘ

Starší program, který jistě potěší každého prvňáčka, i.když je určen zvláště dětem, které mají potíže při běžných formách výuky. Vznikl ve spolupráci s.PPP v.Liberci a.měl by dětem zábavnou formou pomoci překonat první potíže ve škole. Programem provázejí žáčky veselé postavičky, pochválí je při dobrých výsledcích či upozorní na chyby.
Program je rozdělen do čtyř základních témat. V první části děti vyhledávají písmena a slabiky a sestavují z nich slova. Druhá část je věnována čtení. Děti se zde učí číst po slabikách, po slovech, různou rychlostí apod. V další kapitole žáčci doplňují písmena, opisují slabiky a slova a dopisují háčky a čárky. Na závěr si děti formou hry opakují probranou látku.
Na vyšších verzích WIN již bohužel nefuhguje.

Bližší informace o programech firmy Matik, jejich ceník a objednávkový formulář najdete na

www.matik.cz

Stáhnout DEMO programu Veselý Slabikář

OBSAH KAPITOL:
Písmena a slabiky: Najdi písmeno Najdi slabiku Záměny hlásek Di-ti-ni, dy-ty-ny Sestavování slov Dvojhlásky Urči počet slabik Vyber předložku Nácvik čtení: Slova po slabikách Věty po slovech Čtení souvislého textu Nesmyslný text Čtení zvolenou rychlostí Podobná slova Opiš a doplň: Opiš slabiku Opiš slovo Rozházené slabiky Doplňování písmen Doplňování b, d, p Čárky a háčky Hry a hříčky: Hledání značek Ukryté slovo Rozsypaná abeceda Schovaná pohádka Popletená věta Pexeso Šmudlův seznam Telegram

Některá témata se ještě dále dělí podle skupin hlásek nebo podle obtížnosti.